Pomysły na ciekawe lekcje matematyki

Pobierz

Na kartce w pionie wpisujemy kolejno cyfry, obok każdej rysujemy głowę gąsienicy.Pomysł na lekcję - Czasopisma dla nauczycieli matematyki - CzasopismoMatematyka.pl.Mam dla Państwa kilka propozycji na lekcję matematyki na szkolnym boisku, które można wykorzystać w klasach IV-VIII szkoły podstawowej.. Statystycznie, najlepszy scenariusz.. Świąteczne matematyczne wyszywanki.. Z tabeli odczytujemy ułamek przyporządkowany do sumy.. Przebieg ćwiczenia: Metodą burzy mózgów członkowie grupy wymyślają nazwę swojej grupy.Szkolenie dotyczące zmian w wymaganiach egzaminacyjnych.. 8 gier z tabliczką mnożenia.. Część metod jest przeze mnie wypróbowanych, część czeka na najbliższe słoneczne dni.. Zasady są proste: rzucamy dwa razy kostką lub dwoma na raz i sumujemy oczka.. Trzeci rysunek: 3 × 3 = 9 = 9 × 1 × 1 Można robić odwrotnie: Zapytać dziecko na ile sposobów można podzielić kwadrat na mniejsze kwadraty?Pobrane/zakupione na naszym portalu materiały pomogą urozmaicić Wasze lekcje, jednocześnie oszczędzając Wasz czas.. Zanim jednak to nastąpi, mam dziś coś specjalnie dla katechetów - zebrane linki do najlepszych moim zdaniem blogów i stron zawierających konkretne materiały przydatne w katechezie (scenariusze lekcji, grafiki do wydrukowania, pomysły na .. Zapraszam do zabawy.. Zawierają odniesienia do najnowszej podstawy programowej, cele lekcji zgodne z wymaganiami szczegółowymi podstawy programowej, odniesienia do materiałów dydaktycznych cyklu "Matematyka wokół nas", uwagi metodyczne, propozycję pracy domowej, odpowiedzi do zadań z podręcznika i z zeszytu ćwiczeń.Temat: "Ciekawe pomysły na lekcje powtórzeniowe" Rodzaj zajęć: warsztat..

#pomysły na lekcje.

Podział klasy na grupy i tworzenie nazw grup.. Jest to przyrząd umożliwiający precyzyjny pomiar kątów zarówno w pionie, jak i w poziomie.Pomysły na lekcje.. Książka kucharska Każda grupa (uczeń) otrzymuje od nauczyciela przepis na ciasto, kisiel, krem, budyń itp.Zobaczmy na pierwszy rysunek: 9 = 3 × 3 = 2 × 2 + 1 × 1 + 1 × 1 + 1 × 1 + 1 × 1 + 1 × 1 = 4 + 5 × 1.. Wierszyki mnemotechniczne mające pomóc w zapamiętaniu najbardziej kłopotliwych przykładów czy mnożenie na palcach to nieodzowna część nauki tabliczki mnożenia.. 01 LUT.Wersja II Uczniowie piszą bajkę na temat bezpośrednio związany z lekcją, np. odpadki, jezioro, urządzenia domowe, bajka matematyczna, bajka informatyczna.. W trakcie lekcji dzieci oglądają filmy z udziałem Dziewczynki (ich rówieśniczki) oraz sportowców: żeglarza Mateusza Kusznierewicza i rajdowca Rafała Sonika .Pomysły na lekcje.. Oddaję w Państwa ręce kilka inspiracji, gotowych aktywności, w których zakodowałam liczbę Pi.. Paluszek i główka.. Załącznik: Dla każdej grupy tabliczka (kartka A4 złożona na pół z miejscem na wpisanie nazwy) (Załącznik 1.). Ćwiczenie 1.. Odpowiedzi były różne, w niektórych klasach trzeba było zadać kilka pytań, żeby streścić historyjkę.To wszystko komentarze uczniów po lekcji, na której ćwiczyli zamianę ułamków na procenty..

"Pomysły na lekcje" to wskazówki do przeprowadzenia ciekawych lekcji.

"MatNazywanie".. Jednostki długościNiekonwencjonalne pomysły na lekcje matematyki w szkole ponadpodstawowej można realizować wykorzystując wszystkie zmysły.. Aby pobrać pozostałe materiały konieczne jest założenie darmowego konta.. Scenariusze lekcji.. "Pomysły na lekcje" to wskazówki do przeprowadzenia ciekawych lekcji.. Uważam, że warto na lekcjach korzystać z różnych atrakcji, po to, aby lekcja była ciekawa i żeby uczeń nie zdążył nam się znudzić :) Przykładem są niepozorne prezentacje multimedialne, ale dobrze wykonane mogą naprawdę wzbogacić przekaz wiadomości .Przebieg zajęć: 1.. Jednak są one znacznie ciekawsze, jeśli wykorzysta się na nich prosty, szkolny teodolit.. Matematyczne Biuro Śledcze.. Kilka scenariuszy dostępnych jest bez zalogowania.. Whiteboard - do wykorzystania podczas zdalnych lekcji.. m.in. na konieczność stwarzania możliwości samodzielnego rozwiązywania problemów, maksymalnego wykorzystania ciekawości poznawczej oraz stosowania w procesie kształcenia zabawowej aktywności (Konarzewski, 2012, s. 211-212).. Kilka dni temu opublikowałam wpis z ciekawymi zajęciami on line dla dzieci w wieku szkolnym, a teraz kolejna porcja!. Wspomniany już matematyk, Robert Karolewski, organizuje w Internecie quizy, takie jak "Mistrz tabliczki mnożenia"..

"Niećwiczone mięśnie zanikają, ...Pomysłów na to, jak odczarować lekcje matematyki jest cała masa.

Co bardzo ważne, nasze materiały są również solidnie przygotowane od strony merytorycznej i graficznej.Pomysły na zdalne lekcje w czasie kwarantanny i nie tylko.. To przykłady zajęć, które angażują wszystkich uczniów i zaskakują swoją formą i organizacją.. W przypadku rachunku prawdopodobieństwa na początku najlepiej "dotknąć" - czyli w praktyce wykonać doświadczenia losowe, które są opisane w zadaniach, czyli rzucać kostkami-jedną lub dwoma, rzucać monetami-jedną, dwoma lub trzema, losować karty z talii.Mój sposób na ciekawą lekcję matematyki, czyli Pitagoras w roli głównej.. Już wiemy, że każdy kształt, który da się podzielić na 2 równe/identyczne części nazywamy figurą symetryczną.Kilka inspiracji na dzień liczby Pi - zakodowana liczba Pi.. Trzeba założyć, że większość uczniów będzie jeszcze myślami daleko :) Na pierwszej lekcji po feriach w 7 klasie (pracujemy na Nowej Erze) chciałam powtórzyć to, co pojawiło się na lekcjach z wyrażeń algebraicznych.Projektowanie robotów, matematyczne kasyno, podchody, konkurs filmowy, festiwal gier, lekcje gotowania i inne - 30 pomysłów na niebanalne uczenie matematyki walczy o dodatkowe dofinansowanie w programie mPotęga.Czy lekcja matematyki może być ciekawa?.

Wyświetliłam każdej klasie ten filmik na lekcji matematyki i znów zostawiłam ich z pytaniem dlaczego.

Dziecko losuje kartę, jeśli jest to żabka z cyfrą 5, jego zadaniem jest położyć na arkuszu 5 karteczek z muchami, jeśli pszczółka z cyfrą 3 - 3 karteczki z kwiatkami.. Warto na chwilę wcielić się w rolę .Najpierw muszę sprawdzić je na moich uczniach, a później oczywiście opiszę je na blogu.. uzbierało się znów sporo ciekawych lekcji on line, opcji zwiedzania muzeów, że nie sposób wszystko zapamiętać.Scenariusze lekcji oraz inspiracje na ciekawe lekcje.. Połączenie obliczania pól figur płaskich oraz rozwikłanie zagadki detektywistycznej to wybuchowa mieszanka, która zagwarantuje ogrom emocji i dobrej zabawy.Ciekawe scenariusze lekcji matematyki Uczniowie angażują się w zajęcia również ze względu na bohaterów , występujących w scenariuszach.. Konferencja MCDN w Krakowie.Wczesnoszkolni.pl to portal z różnymi inspiracjami dla nauczycieli oraz rodziców.. Tematy, które będą Państwo mogli omówić z wykorzystaniem wskazówek z artykułu: klasa 4.. Uważa również, że takie aktywności w procesie uczenia się pozwalają na budowanieNa osobnych karteczkach drukujemy małe przysmaki zwierząt.. Znajdziesz tutaj pomysły na prace plastyczne czy zajęcia matematyczne!Od czasu do czasu można uatrakcyjnić lekcje matematyki rozwiązując zadania, czy problemy sformułowane w innym języku, którego uczą się uczni.. Możecie ich używać wielokrotnie.. Kod QR - pomysł na ciekawą lekcję Telefon, smartfon lub inne urządzenie telekomunikacyjne można wykorzystywać na lekcji w rozmaity sposób.LEKCJA W TERENIE Na dzisiejszej lekcji tj.19.12.2016 roku udaliśmy się w teren w celu poszukiwania figur symetrycznych w naszym otoczeniu.. Wkuwanie kolejnych słupków z tabliczki mnożenia, znajdującej się na końcu zeszytu, już dawno odeszło do lamusa.. Drugi rysunek: 4 = 2 × 2 = 4 × 1.. Zawierają odniesienia do najnowszej podstawy programowej, cele lekcji zgodne z wymaganiami szczegółowymi podstawy programowej, odniesienia do materiałów dydaktycznych cyklu "Matematyka wokół nas", uwagi metodyczne, propozycję pracy domowej, odpowiedzi do zadań z podręcznika i z zeszytu ćwiczeń.. Ich koszt jest bardzo niski (cena biletu autobusowego) lub są wręcz darmowe.. Dawid Myśliwiec, doktorant Wydziału Chemii na UMCS w Lublinie, który prowadzi wykłady popularno-naukowe dla młodzieży, odkrył, że aby zwrócić uwagę słuchaczy, na slajdach powinny pojawić się memy.Pierwsze lekcje po feriach (albo po dłuższym wolnym) warto poświęcić na powtórzenie tego, czego nauczyliśmy się do tej pory.. Ten ułamek zamieniamy na procent lub ułamek dziesiętny.. #matematyka..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt