Zdalne nauczanie przedszkole zwierzęta na wsi

Pobierz

Piątek 27 marca.. "Pracowite zwierzęta" - nauczyciel prezentuje dzieciom produkty mleczne, wełniane, jajka oraz ilustracje i wraz z dziećmi ustala na czym polega praca zwierząt na wsi (np. krowa daje mleko, z których potem powstają produkty mleczne, owca daję wełnę na sweterki, czapki szaliki itp., kura znosi jajka, pies pilnuje podwórka, kot łapie myszy, koń w dawnych czasach zastępował traktor i samochód).Zwierzęta na wsi Co jedzą wiejskie zwierzęta?. Na wsi.. Transmisja o godzinie 10.. (krowa)zdalne nauczanie.. a) zabawa bieżna: Koniki: -bieg truchcikiem, potem galopem w różnych kierunkach, na hasło " prr"- zatrzymuje się.W tym wpisie znajdziesz linki, dzięki którym stworzysz kompletne, ciekawe zajęcia dla przedszkolaków o tematyce związanej ze zwierzętami na wsi.. Gra dydaktyczna z wykorzystaniem ilustracji zwierząt.. Poproś dziecko, aby sie odwróciło i schowaj jeden lub dwa obrazki.Jun 12, 2020Temat tygodnia: Zwierzęta na wiejskim podwórku.. Temat bloku: Zwierzęta na wsi.. Kształtowanie codziennych nawyków higienicznych.. Na wsi - przedszkole w telewizji Ale takiej starej!Znalezione obrazy dla zapytania: świniA NA WSI 3.. · W sposób komunikatywny wypowiada się na temat zwierząt hodowlanych.Witamy Was i zapraszamy do naszej wspólnej przygody pełnej zabawy, nauki i… niespodzianek J Od poniedziałku do piątku (zaczynając już dziś) będziemy publikować na naszej stronie zestawy zadań i ćwiczeń do wspólnego wykonania w domu..

Krasnale - zdalne nauczanie.

( Można wykorzystać książkę cz.4) Słuchanie opowiadania M. Strękowskiej - Zaremby " Uparty kogut"Zaproponuj dziecku wydzierankę z papieru kolorowego i wykonanie zwierzęcia miesz­kającego na wsi.. E-mail: .Zwierzęta na wsi - Nauka zwierząt dla dzieci po polsku - Odgłosy zwierząt - Farma to bajka w której maluch pozna 15 wiejskich zwierząt.. 00 , grupa Zajączki na fb.. Zabawy dowolne w swoich domowych kącikach zabawek- porządkowanie miejsca po skończonej zabawie.. Zwierzęta na wsi.. Temat tygodnia: Zwierzęta na wiejskim podwórku.. PONIEDZIAŁEK 30.03.2020r.. - Wiesz .Dzieci podzielone na dwie grupy: "koguty" i "kury".. Zabawa rozwijająca aparat mowy ,,Dzień dobry zwierzątka" ( do wykorzystania ryż preparowany) Bardzo wcześnie rano wszystkie zwierzęta jeszcze smacznie spały.. Chodzi po podwórku, o ziarenka prosi.. Witajcie Kochani!. oporządzam zwierzęta, a potem po kolei robi się, co trzeba - odparł zadowolony gospodarz.. Lulek TV: bajki edukacyjne i gry "Kaczuszka"- praca plastyczna - odcisk stopy.. (kura) Dobre ma zwyczaje, ludziom mleko daje.. Poznacie zwierzęta żyjące na wiejskim podwórku, posłuchacie odgłosów wszystkich zwierząt oraz będziecie potrafili prawidłowo nazwać zwierzęta: samca, samicę i dziecko.. Zwierzęta na wsi.. Cel ogólny: Zapoznanie z nazwami i cechami charakterystycznymi wyglądu zwierząt hodowlanych..

Misie - zdalne nauczanie.

Jeśli masz taką możliwość wydrukuj dziecku powyższe obrazki zwierząt wiejskich.. Cele operacyjne: dziecko: · Rozpozna i wymieni nazwy co najmniej 4 zwierząt hodowlanych.. 2.Praca z obrazkiem: patrz na obrazek i nazwij zwierzęta dorosłe i ich dzieci.. Dziecko samodzielnie ubiera się i wykonuje czynności higieniczne (mycie rąk, buzi i zębów).. Napisał: admin 14 kwietnia 2020 W kategorii: Aktualności, Zabawy pszczółek, Żłobek.. 2.Wzbogacanie wiedzy o zwierzętach żyjących w wiejskiej zagrodzie.. Czekają na was również zagadki i zadania.Nauczanie zdalne - Wiosna na wsi -" Uparty kogut" Oglądanie książeczek, obrazków przedstawiających zwierzęta, które można spotkać na wiejskim podwórku.. Zajączki - zdalne nauczanie.1.Obejrzyj uważnie film "Zwierzęta na wsi" i zapamiętaj jak najwięcej zwierząt.. Zajmują miejsca w wyznaczonych miejscach sali.. TEMAT : "W GOSPODARSTWIE".. CELE OGÓLNE: - poszerzenie wiedzy dzieci na temat zwierząt hodowanych w gospodarstwie; - doskonalenie umiejętności klasyfikowania przedmiotów Dzisiaj zagadki słowno- obrazkowe pt ,,kogo mogę spotkać na wsi?". Gminne Przedszkole w .Cele główne.. Wróbelki - zdalne nauczanie.. Ćwiczenia poranne..

Jeżyki - zdalne nauczanie.

Znalazłem.. Rozwijanie aparatu mowy poprzez ćwiczenia dźwiękonaśladowcze.. Życzenia Wielkanocne.. Tutaj tylko jedna z nich - kliknij w obraz, by zobaczyć resztę (tablica Pinterest).. 5.Prezentacje pobierzesz tutaj: zwierzęta na wsi Prace plastyczne inspirowane wsią Wiejskie zwierzęta mogą stać się doskonałą inspiracją dla najmłodszych do podejmowania aktywności plastycznej.. (koń - źrebię, osioł - oślątko, koza - koźlę, krowa -cielę, indyk - indyczę, owca - jagnię, świnia - prosię, kura - pisklę, kaczka - kaczątko, królik - króliczek).NA WSI -ZAJĘCIA ZDALNE 30.03.2020r.. Na naszej grupie otrzymaliście wczoraj, listę rzeczy potrzebnych na nasze dzisiejsze zajęcia na żywo.. Dziś poniedziałek Zaczynamy kolejny tydzie .. Kochane przedszkolaki na zakończenie , Pani Wanda przygotowała dla Was katechez .Nauczanie zdalne- Co nam dają zwierzęta?. Dzień dobry moje zające skaczące po łące.. Rozpoznawanie ich i nazywanie: swobodne wypowiedzi dziecka na temat ich wyglądu..

Wiewiórki - zdalne nauczanie.

Siaduje na grzędzie, pyszne jajka znosi.. Kochani zapraszamy Was do obejrzenia poniższego filmiku.. Codziennie nowe etapy naszej przygody, która nie wymaga wcale wychodzenia z domu.Wiosna na wsi; Dbamy o przyrodę; Zdalne nauczanie; .. Nawigacja wpisu.. Dziś przedszkolaki dowiedzą się, dlaczego poszczególne zwie­rzęta żyją w gospodarstwie - krowa, owca i koza dają mleko, kura znosi jajka, koń czasami pomaga rolnikowi w uprawie ziemi, pies broni gospodarstwa, kot przegania myszy z domu gospodarza i o krowie, która daje mleko, porozmawiamy o tym, jakie produkty spożywcze pochodzą od zwierząt gospodarskich.Zwierzęta na wsi - scenariusz zajęcia dla dzieci 6-letnich.. Powycinajcie je wspólnie, następie poukładaj obrazki na stoliku i jeszcze raz je nazwijcie.. Muchomorki - zdalne nauczanie.. - Postanowiliśmy z babcią zabrać was na parę dni na wieś, więc zacząłem szukać gospodarstwa agroturystycznego położonego w jakiejś ładnej i spokojnej okolicy..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt