Test wentylatora w laptopie asus

Pobierz

ok, może jest od środka zakurzony, poodkręcaj śrubki, jeżeli się nie boisz zdejmij osłonę dolną i użyj jakiegoś sprężonego powietrza do wydmuchania kurzu,skup się zwłaszcza w okolicach procesora, radiatorów.. W moim laptopie mam Intela I3 i temperatura aktualnie nie przekracza 45 stopni.. Dla użytkowników preferujących sterowanie ręczne funkcja AI Cooling zapewnia punkty odniesienia zaznaczane na .Test na występowanie throttlingu, polegający na 20-krotnym ukończeniu benchmarku 3DMark Time Spy, laptop kończy ze stabilnością animacji na poziomie 97,3%, co jest wystarczającym rezultatem, by zaliczyć go pozytywnie.. W laptopie wymieniłem pastę od CPU oraz GPU, w stanie zerowego użycia procesora (Intel T7250) temperatura jest w granicach 40°C a więc wydaję się być w normie, lecz wentylator cały czas chodzi i nie schodzi poniżej 2500 RPM.. W końcu mamy okazję zapoznać się z produktem końcowym, a nawet dwoma bowiem producent oferuje (między innymi) wersje z bateriami 48 Wh lub 90 Wh.. !, który kręci się ale nie wiadomo z jaką .Asus Rog GL503VM - Stała praca wentylatora, szalejące temperatury.. Mamy wszystko przygotowane, klikamy start i testujemy.. Witam Potrzebuję wsparcia przy budowie prostego regulatora obrotów wentylatora, sprawa wygląda następująco: Mam dwa wentylatory w laptopie 5V około 200mA sterowane są PWM (3 Piny)..

Ustawiasz w % szybkość wentylatora.

W dodatku zaktualizowałem biosa.Dalej słychać t.Program do sterowania szybkością wentylatora w laptopie.. Przedstawiam film jak w łatwy szybki i przede wszystkim darmowym sposobem wyczyścić wiatrak w laptopie .. Od razu po włączeniu komputera wentylatory działają zwykle na wysokich obrotach, co jest źródłem pewnego hałasu.. CPU w trakcie rozgrywki bardzo sporadycznie spada poniżej 3,6 GHz, w czasie stress testów utrzymując poziom 3,4-3,2 Ghz.Gorąco jak w piekle, czyli testy obciążeniowe - czas testów, temperatury.. Teraz jednak pojawia się pytanie, jak długo ma trwać test i jakie wartości są prawidłowe.. Często zdarza się także, że trafia do nas zalany laptop , dlatego zakres prac rozszerza się o dokładniejsze czyszczenie i zabezpieczenie antykorozyjne.Podczas " przeglądania internetu ", czyli w sumie nic takiego CPU grzeje się do około 55 stopni.. Nie mówię w starym kompie Stacjonarnym tak się przegrzewał,że się co chwile wyłączał.W moim laptopie takk nie jest.Funkcję AI Cooling można łatwo aktywować za pośrednictwem pulpitu Fan Xpert 4 w oprogramowaniu ASUS AI Suite 3..

Re: Program do sterowania szybkością wentylatora w laptopie.

Oprogramowanie można także pobrać z oficjalnej witryny internetowej ASUS, postępując zgodnie z opisem zamieszczonym w tym temacie: Odszukaj aplikację ASUS Battery Health Charging w sekcji Utilities .Regulacja wentylatora przy pomocy innego wentylatora.. Ustawiasz we właściwościach wentylatora (bodajże PWM 1 Mode) opcję Manually Controlled.. Podczas gry nie sprawdzałem, bo w sumie nie używam go do tego.. Jeśli chcesz kontrolować prędkość wentylatora w systemie Windows 10, musisz to zrobić na własne ryzyko.. Pamiętaj, że jeśli komputer lub laptop przegrzeje się, możesz trwale uszkodzić sprzęt do tego stopnia, że trzeba go wymienić.Asus K52j laptop z 2010 roku !. Po aktywacji zastąpi ona wszystkie ustawienia ręczne.. Witam, Jakiś czas temu pisałem pod tematem podobnego problemu w innym laptopie - chyba trochę starszej generacji (tamten temat został rozwiązany) lecz z moim problemem nadal nie zdołałem się uporać.Tematy o wentylator sprawdzić laptop, Wentylatory w laptopie Lenovo Legion Y540 nie kręcą się po czyszczeniu, Sterowanie prędkością wentylatora w laptopie DELL M4500, Toshiba Satellite Pro - Ciągła praca wentylatora + wyłączanie laptopaCo zrobić z silnym hałasem wentylatora w laptopie Musisz zrozumieć, że dla prawidłowego działania laptopa, system utrzymuje optymalną temperaturę procesora..

Witam, Mam dziwny problem z obrotami wentylatora w laptopie Asus F3SE.

Pierwszym użytym programem jest program SpeedFan w wersji 4.45 do pobrania z naszego działu Download .. Ładowanie laptopa za pomocą wielu zadań może spowodować zwiększenie wydajności procesora, a wraz z nim wentylatora.1.. Jak dla mnie, trochę nienormalne, ale nie wiem jak jest z Ryzenami.. Otóż wentylator pracuje bardzo głośno, prawie tak głośno jak moja stara stacjonarka ;/ Rozkręciłem go, wyczyściłem dokładnie wentylator (jego też rozkręcałem) i nawet naoliwiłem i cały czas jest to samo.. Udało mi się przylutować zasilanie.ASUS TUF Gaming A15 FA506IV - świetny laptop gamingowy z nowym procesorem Ryzen.. Pisz śmiało !. niesamowite że jeszcze nie był czyszczonyDziękuję za twój czas , 13:30 RE: program do kontroli prędkości wentylatorów na laptopa.. Od tego mam PC.Nasz test wykrył niską liczbę klatek na sekundę (FPS).. Następnie złożymy wentylatorek do kupy i spuścimy jeszcze jedną kroplę oleju w miejscu, gdzie była zatyczka .SpeedFan - regulacja obrotów wentylatora CPU.. Jeśli masz wysokiej jakości kamerę internetową, upewnij się, że system nie jest przeciążony, a następnie powtórz test ponownie..

5% Neukunden-Rabatt.Kontroluj prędkość wentylatora w systemie Windows 10.

O.Witam,mam problem z moim laptopem -Asus f5sl.. Pusta_Patelnia.Do serwisu trafił laptop MSI GL62 6QE z uszkodzonym wentylatorem.Masz problem ze swoim sprzętem ?. Punkty odniesienia do regulacji prędkości wentylatorów.. Po instalacji i uruchomieniu programu (Vista/7 - jako Administrator) ukaże nam się główne okno programu.Podkręcenie wentylatora nie da Ci więcej fps… Podkręcanie procesora mogłoby, w laptopach, takich jak Twój tego się nie robi/nie da się, zapomnij o tym.. Podczas testowania wystąpiły błędy, przez które niemożliwe jest określenie niektórych parametrów kamery internetowej.Tematy o test wentylator, BMW e46 320d LCI - Wentylator chłodnicy/klimy nie działa na ciepłym silniku, Opel/Vectra/Z19dt - Temperatura załączenia wentylatora chłodnicy, SC 1.1MPI wentylator sterowany z ECU, Peugeot 406 2.0 HDI - sterownik silnika nie steruje wentylatorem chłodnicyDo każdego wentylatora będziemy potrzebować aż po dwie krople oleju ;) Pierwszą kroplę zaaplikujemy na ośkę łopatek (najlepiej na sam czubek, żeby w miarę równomiernie olej ściekł po ściankach aż do końca ośki).. Jednak podczas konserwacji laptopa JEDNO z gniazd wentylatora zostało wyrwane z płyty..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt