Na podstawie mapy uzupełnij tabelę

Pobierz

Rozwiązanie zadania 2 z książki Historia 7 opracowane przez nauczycieli serwisu Odrabiamy.plOpublikowany in category Historia, 27.09.2020 >> .. Wpisz obok opisu państwa jego nazwę oraz literę, którą to państwo oznaczono na mapie.. Królestwo Polskie5.. Najgłębsze jezioro na kuli ziemskiej.. Wpisz nazwy właściwych kontynentów.. Na podstawie mapy uzupełnij tabele Zaznacz w odpowiednich komórkach tabeli litery przyporządkowane właściwym nazwą geograficznym.. Zadanie 21.. Na podstawie: J. Kop, M. Kucharska, E. Szkurłat, Geografia, Warszawa 2006.. (0-2) Uzupełnij tabelę odnoszącą się do jezior oznaczonych na mapie literami A-C.. przemysłoweZadanie wykonaj na podstawie mapy temperatury wód powierzchniowych oceanu światowego (strona I barwnego materiału źródłowego) oraz poniższej mapy, na której przedstawiono rejony powstawania i trasy przemieszczania się cyklonów tropikalnych.. Reklama.. Zablokuj Zgłoś.. Zadanie.Jeśli dokładnie przyjrzysz się zamieszczonej w ćwiczeniu mapie, dostrzeżesz, że przemysł spożywczy (żółty trójkąt z czerwoną obwódką) jest przyporządkowany do Krakowa, a więc do Rzeczpospolitej Krakowskiej, a nie Królestwa Polskiego.Uzupełnij tabelę na podstawie mapy zamieszczonej na s.58 podręcznika.. Zadanie 11.1.. Wpisz w odpowiednią komórkę tabeli właściwe informacje wybrane z podanych w ramce pod mapą.Na podstawie mapy..

Na podstawie mapy uzupełnij tabelę.

(0−1)Na podstawie: Atlas geograficzny Polski, Warszawa 2012. koncentracji przemysłu.. Odpowiedź: Afryka Ameryka Północna Europa Azja.. Nazwy wskazanych obiektów geograficznych oznaczonych na mapie numerami.. Wpisz w odpowiednich komórkach: − określenia eksport i import − wartości 30,3 i 41,8 tak, aby tabela poprawnie obrazowała obroty handlu zagranicznego w mld zł materiałami i artykułami włókienniczymi.b) Oznacz na mapie barwami hipsometrycznymi niziny, wyżyny i góry, a następnie uzupełnij legendę mapy.. Zadanie wykonaj na podstawie mapy, na której przedstawiono obsadę bydła (w sztukach na km2) w Afryce, a literami A−C oznaczono wybrane regiony.Na mapie zaznaczono ciemną barwą cztery wybrane państwa Europy.. Wpisz w odpowiednią komórkę tabeli wła-ściwe informacje wybrane z .Na podstawie mapy "Gospodarka Stanów Zjednoczonych" zamieszczonej w podręczniku uzupełnij tabelę.. przez Aleksandra Wielki.. Na podstawie mapy wpisz nazwę formy rolniczego użytkowania ziemi,nktóra dominuje na każdym z podanych obszarów.Na podstawie mapy Gospodarka Stanów Zjednoczonych zamieszczonej w podręczniku uzupełnij tabelę.. Odczytaj skalę liczbową i oblicz, jakiej odległości w terenie odpowiada 1 cm na mapie.. (0−2) Na mapie oznaczono literami A−D wybrane państwa.. Odpowiedz.. Region Stanów..

Na podstawie mapy... 9.

2012-12-16 21:45:45; Korzystając z podręcznika, uzupełnij tabelę, wpisując dane dotyczące świadectw pozachrześcijańskich.. Zaloguj się, by dodać komentarz.. Nazwa miejscowości Rok bitwy Nazwa polskiej formacji wojskowej A. Wstaw znak "x" w kratkach obok zdań prawdziwych.Na podstawie mapy i własnej wiedzy uzupełnij tabelę - do każdej informacji o państwie dopisz nazwę tego państwa i numer, którym oznaczono je na mapie.. Dobierz nazwy jezior z niżej wymienionych i wpisz je w kolejności powstania od najstarszego (I) do najmłodszego (III).. Przykładowy obszar występowania: Irlandia, Nizina Amazonki, Półwysep Indyjski, Sycylia.. Poziom rozszerzony 2016 - strona 8. na temat bitew, w których wzięły udział polskie formacje wojskowe.. Egzamin maturalny z geografii (maj 2007).. Na podstawie mapy uzupełnij tabelę.. Najbardziej nielubiane rzeczy - Głosowanie.Na podstawie mapy podaj skutek występowania skał węglanowych dla zasobów wód powierzchniowych obszaru położonego na północ od drogi krajowej nr 94, między południkami 19°32ʹ a 19 .9..

... Uzupełnij tabelę.

Wpisz we właściwych wierszach państwa, które charakteryzują się podaną strukturą PKB.Zadanie wykonaj na podstawie mapy, na której przedstawiono zasolenie powierzchniowych wód oceanu światowego.. I w tabeli jest : Afryka, Italia, Wybrzeże Morza CzarnegoKorzystając z atlasu oraz mapy z podręcznika (s. 207),wpisz nazwy państw leżących w strefie północnych lasów lglastych 2011-05-16 18:24:00; Na podstawie tekstu oraz rysunku z podręcznika (s. 98-109) uzupełnij tabelę.. Uzupełnij tabelę dotyczącą wybranych wypraw krzyżowych.. Przedstaw podane skale liczbowe w postaci skal mianowanych .. Na podstawie mapy oblicz odległość w terenie między Częstochową a miejscowością Końskie.. Region Stanów Zjednoczonych, Obszar o znacznej koncentracji przemysłu Przykładowe dwa ośrodki przemysłu, obecne gałęzie przemysłu.. Na podstawie mapy uzupełnij poniższą tabelę i wpisz do niej informacje (0-3 p.). Krucjata Przyczyny Skutki I ( r.) - klęska rycerstwa europejskiego w starciu z muzułmanami - ułatwienie zjednoczenia się muzułmanów na Bliskim Wschodzie wokół sułtana Egiptu - utrata przez krzyżowców w kolejnych latach następnych terytoriów (m.in.Wykonaj polecenia na podstawie tekstu mapy oraz innych źródeł informacji.a)uzupełnij tabelę..

Uzupełnij tabelę.

2013-12-19 18:19:27; Na podstawie mapy sudetów, z podręcznika i atlasu wykonaj polecenia Na podstawie mapy sudetów, z podręcznika i .MORZE BALTYCKIECESARSTWO ROSYJSKIE3.. Uzupełnij tabelę.. Państwa których na pewno nikt nie zaznaczył dobrze: Rosja Polska *wyczujcie ten sarkazm* xd.. Zadanie 5.1.. Przyporządkuj odpowiednim kategoriom kenijskie obiekty znajdujące się na "Liście światowego dziedzictwa UNESCO".. (0−1)Uzupełnij tekst piosenki "Somebody" Sary James!. Obszar o znacznej.. Wpisz w odpowiednie rubryki po trzy nazwy kolonii greckich położonych w poszczególnych rejonach świata.. Poziom podstawowy.b) Oznacz na mapie barwami hipsometrycznymi niziny, wyżyny i góry, a następnie uzupełnij legendę mapy.. Zobacz odpowiedź.. Zadanie.. Ośrodek przemysłu.. Region Stanów Zjednoczonych Obszar o znacznej koncentracji przemysłu Ośrodek przemysłu high-tech Dwa ośrodki przemysłowe Trzy .Na podstawie analizy klimatogramów uzupełnij tabelę określeniami wybranymi z poniższych.. historia ,śladami przeszłości.. miejsca i daty bitew z Persami główne miasta zajęte kraje opanowane przez władcę Macedonii.. Odpowiedź: Japonia D Rosja A Afganistan B. Zadanie 22.. Dwa ośrodki.. i państwa współczesne znajdujące się na terytorium imperium Aleksandra.10.. Na podstawie poniższej mapy konturowej uzupełnij tabelę, wpisując nazwy państw zaznaczonych na mapie numerami.. Odpowiedz .. Zgadnę Twój wiek na podstawie jesiennych zdjęć!. Regiony: zachód, południe, północ, wschód.Na podstawie mapy ze str 94 podręcznika oraz współczesnej mapy politycznej uzupełnij tabelę.. Uzupełnij tabelę.. Zjednoczonych.. Odpowiedź A. Szwajcaria / Konfederacja Helwecka / Konfederacja Szwajcarska, 3Uzupełnij tabelę.. Na podstawie mapy Gospodarka Stanów Zjednoczonych zamieszczonej w podręczniku uzupełnij tabelę.. Chinskie_Znaczki • 1 rok temu.. Na podstawie mapy Gospodarka Stanów Zjednoczonych zamieszczonej w podręczniku uzupełnij tabelę.. W każdym wierszu wpisz nazwę państwa, dla którego przedstawiono strukturę wyznaniową ludności, oraz numer, którym oznaczono to państwo na mapie.. Regiony Stanów Zjednoczonych, Obszar o znacznej koncentracji przemysłu, Ośrodek przemysłu high-tech, Dwa ośrodki przemysłowe, Trzy gałęzie przemysłu przetwórczego.. Uzupełnij tabelę.. Typ klimatu: zwrotnikowy monsunowy, równikowy wilgotny, śródziemnomorski, umiarkowany morski..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt