Od łuczywa do żarówki prezentacja

Pobierz

Wysyłają światło bądź odbijają światło padające na nie.. Ł 1906 General Electric opatentował żarnik wolframowy Ł 1991 Philips przedstawił żarówkęEnergia - od Słońca do żarówki, Pytania i zadania 2.. Spotkanie odbyło się na scenie przed salą wiejską w Sulęcinku, przy zachowaniu norm sanitarnych.Żarówka o jednowłóknowej konstrukcji, zbliżona do żarówki H3, tyle że od niej słabsza (55 W, 1000 lm strumienia świetlnego), ale za to znacznie od niej trwalsza.. W trakcie pracy uczniów nauczyciel kontroluje ich postępy i udziela potrzebnej pomocy.. Między kartkę i żarówkę wstawiamy książkę tak, aby połowa kartki była w cieniu.. Naszym pierwszym działaniem było poznanie historii odkryć ludzkości poczynając od ogniska a na lampach halogenowych kończąc.. Poznaliśmy stare zawody, historię oświetlenia, sposoby komunikowania się.. Pierwsze zajęcia z konkursu Planeta Energii Klasa 3 c 13 stycznia 2012 roku poznawała rodzaje oświetlenia mieszkań na przestrzeni czasu.. Minusem żarówek jest to, że się przepalają i do świecenia wykorzystują tylko 5 proc. energii.. Droga, jaką przebyła ludzkość od pierwszej iskry do pierwszej żarówki, była długa i czasem .Temat zajęć był następujący: "Od łuczywa do żarówki energooszczędnej" Zajęcia zostały przeprowadzone w świetlicy szkolnej.. Trwałość typowych żarówek wynosi około 1000 godzin, choć firma Philips wymyśliła .Łuczywo - kawałek smolnego, przesyconego żywicą drzewa iglastego lub strugane szczapki z drzew liściastych, dobrze wysuszone, używane do oświetlenia izb wiejskich w Polsce do końca XIX wieku..

odsuwamy kartkę od żarówki.

- Z czasem doszedł do 100 godzin.Uporzadkuj od najstarszego źródła światłaod łuczywa do żarówki • historyjki obrazkowe • pliki użytkownika zokupik przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • 1.jpeg, 2.jpegFilm jest efektem realizacji projektu edukacyjnego z geografii, którego tematem było zagadnienie: "Energia - od słońca do żarówki".. Żarówka to jeden z tych wynalazków, który choć przełomowy, obecnie nie absorbuje zbyt wiele naszej uwagi.. Energia kinetyczna.OD ŁUCZYWA DO ŻARÓWKI • HISTORYJKI OBRAZKOWE • pliki użytkownika jolas_79 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • zrodła swiatla.JPG, 4.jpegOto pod koniec XVIII wieku Antoine Quinquet udoskonalił lampę olejną, wprowadzając szklany kominek nad płomieniem.. Z czasem zaczęto więc używać łuczywa z innych gatunków drzew: buka, brzozy, olszyny, leszczyny .. "Historia oświetlenia od łuczywa do żarówki" 21 czerwca w Bibliotece Publicznej Gminy Krzykosy Filia w Sulęcinku odbyły się warsztaty pt. ,, Historia oświetlenia od łuczywa do żarówki ".. Oświetlano nim lochy pod zamkami.. ŁUCZYWO Kij owinięty włóknami lnu nasączonego substancją łatwopalną.. Następnie, Edison opracował kompletny system oświetlenia.. Źródło: link .. Podzieleni na grupy uczniowie przystąpili do układania karteczek z ilustracjami różnych źródeł światła na otrzymanych osiach czasu..

Poznaj z nami historię żarówki .

Zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy i uczyliśmy.. Reszta to ciepło.. Od łuczywa do żarówki" - 5 latki Poznając urządzenia techniczne , podczas zajęć, zabaw i obserwacji dzieci zgłębiły tajniki prądu elektrycznego i zdobyły wiedzę na temat ekologicznych źródeł pozyskiwania energii.Scenariusz 1 "Od łuczywa do żarówki energooszczędnej".. Od łuczywa do żarówki energoosz czędnej OGNISKO Po odkryciu ognia stosowano je do ogrzewania jaskiń i gotowania potraw.. Liderzy grup losują opisy zadań 1.-4., dołączone do scenariusza.. Zastanawiali się także jak wyglądałoby życie bez prądu.. - Na początku jego żarówka świeciła raptem 8 minut - wyjaśnia w "Czwartym wymiarze" specjalista.. Demontaż i montaż latarki elektrycznej.. Uczniowie rozmawiali o tym do czego potrzebny jest prąd.. Subscribe.Wówczas Tomas Edison wynalazł żarówkę.. Przez dotyk porównujemy tempera-turę części kartki oświetlanej i tej, która była w cieniu.. Liderzy grup prezentują pozostałym uczniom teoretyczneJuż od początku on dodawał do swojej konstrukcji żarówki włókno węglowe.. Niewielkie naczynie w kształcie miseczki.. Wkrótce lampa ta miała rozbłysnąć jak supernowa za sprawą Aime Arganda, szwajcarskiego chemika, który po prostu doprowadził od dołu powietrze do zwiniętego w rurkę knota z plecionki bawełnianej.Od ogniska do żarówki..

Muzyka:Intro z serialu "Z...Od łuczywa do żarówki.

Przed przyklejeniem ilustracji mogli sprawdzić poprawność wykonania zadania i skorygować błędy uważnie oglądając przygotowaną przez nauczyciela prezentację "Od łuczywa do żarówki energooszczędnej".Transcript Od łuczywa do żarówki energooszczędnej.. Po prostu przyzwyczailiśmy się do sztucznego oświetlenia i nie .Do świecącej żarówki (60-100W) zbliżamy na odległość kilku cm czarną kartkę.. Edisona.Od 1890 roku żarnikiem jest używany do dziś wolfram.. Szczególnie dotyczy to grupy wykonującej zadanie 4.. Starsze grupy wyjaśniały czym jest energia elektryczna i skąd ją czerpiemy oglądając prezentacje multimedialne i bajki edukacyjne.Kij owinięty na końcu tkaniną nasączoną łatwopalną substancją.. To była wspaniała podróż w czasie.. Określenie rodzajów zdań.. Swobodne wypowiedzi na temat wiersza.. Źródła światła to - Przedmioty emitujące światło, które widzimy.. Źródło: link .. Celem zajęć było:-zapoznanie dzieci ze sposobami oświetlania oraz z różnymi rodzajami światła,-wskazanie różnic w wynalazkach dotyczących rodzajów oświetlenia,Jimdo.. Ostatnio mówiliśmy o dawnych czasach.. Odmianą żarówek wolframowych są żarówki halogenowe, do których wtłacza się najczęściej jod reagujący z wolframem.Nowoczesną żarówkę skonstruował w 1913 roku Irving Langmuir..

Inspirująca droga do światła - czyli historia żarówki.

Dawne i obecne sposoby oświetlania mieszkań.. To jeden z kilku typów halogenów z dopuszczeniem na rynek amerykański.. Joanna Apanasewicz.. Drewno z drzew żywicznych spalając się było źródłem dużej ilości dymu i kopcia.. Zapis w dzienniku: Ciche i głośne czytanie wiersza "Pstryk".. 2.Żarówka Ł 1879 Pierwsza żarówka Edisona Œ włókno ze zwęglonej nici świeciło 13,5 h. Ł 1880 Edison wykonał włókno ze zwęglonego bambusa, 1200h.. Najważniejszym źródłem światła dla Ludzi jest słońce.. Sugestie.. Dodawanie z przekraczaniem progu dziesiątkowego typu: 9+n.. Laboratorium Edisona w Menlo Park Wynalazców żarówek było kilku, ale praktyczną, w pełni użyteczną żarówkę wynalazł zespół badawczy w laboratorium w Menlo Park (USA) pod kierownictwem T.A.. W ten sposób zaczęło się nowa epoka w dziejach ludzkości - epoka oświetlenia elektrycznego..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt