Pistacja matematyka liczby naturalne

Pobierz

Nauczysz się, jak.przez liczbę naturalną, należy licznik uła mka pomnożyć przez liczbę, a mianownik przepisać bez zmian.. Możesz też zamienić dzielenie na mnożenie przez odwrotność tego ułamka.. Kadra; Przedmioty; Dzwonki.. 6 : 3 = 2 Liczba 1 jest dzielnikiem wszystkich liczb naturalnych.. Nasza szkoła.. Działania pamięciowe i pisemne na liczbach naturalnych.. liczba nat.. Zobaczysz jak zbudowane są liczby, co oznaczają poszczególne cyfry w liczbach i czy ich miejsce jest istotne.Liczby naturalne to takie, które określają ile sztuk czegoś jest.. Wyszukiwarka.. 2349 : 1 = 2349 Każda liczba naturalna za wyjątkiem liczby 0 jest swoim dzielnikiem.. Przećwicz: podawanie liczby leżącej między podanymi punktami na osi liczbowej i równo od nich oddalona.. Powtórz zasady działań pisemnych.Podziel pisemnie liczby tak, jak podczas dzielenia liczb naturalnych.. Największej nie da się wskazać bo liczby naturalne nie mają końca.Ponad 600 bezpłatnych filmów edukacyjnych do nauki matematyki, chemii, fizyki i biologii, zgodnych z podstawą programową.. Dzięki tej playliście dowiesz się, jak mnożyć i dzielić ułamki zwykłe.. 1 4 * 3 = 1 * 3 4 - -3 4 =-Ponad 600 bezpłatnych filmów edukacyjnych do nauki matematyki, chemii, fizyki i biologii, zgodnych z podstawą programową.. Przypomnij sobie i utrwal działania pamięciowe i pisemne na liczbach naturalnych..

... Liczby naturalne.

Dla uczniów szkół podstawowych oraz liceum i technikum.. Punkty podstawy: MAT-SP46-I.1 .Z tej wideolekcji dowiesz się: - jak są zbudowane liczby, - co to są grupy (rzędy) jedności, dziesiątek i setek, - jak ułatwić sobie odczytywanie dużych liczb.Ponad 600 bezpłatnych filmów edukacyjnych do nauki matematyki, chemii, fizyki i biologii, zgodnych z podstawą programową.. liczb., -2, -1, 0, 1, 2, .. ą tni ą emn ą .. Mnożenie ułamków dziesiętnych przez 10, 100, 1000 Koło fortuny.. Liczby naturalne | Pi-stacja Liczby naturalne Ta playlista jest poświęcona zagadnieniu liczb naturalnych i operacji na nich.. Dowiesz się, czym jest system dziesiętny, a także poznasz podstawowe informacje na temat zastosowania osi liczbowej..

Dzielenie ułamków dziesiętnych przez liczby naturalne.

Wszystkie playlisty znajdziesz na naszej stronie: pistacja.tvGdy liczbę 126 podzielimy przez 3, otrzymamy 42.. PROJEKT PI-STACJANaszym celem jest wyrównywanie szans uczniów poprzez zapewnianie dostępu do dobrej jakości materiałów edukacyjnych, z których można uczyć .Więcej wideo lekcji: []LISTA LEKCJI - Dział Dodawanie Pamięciowe: tej wideolekcji dowiesz się: - co to są liczby naturalne, - do czego służą i ile ich jest.Bardziej wypasioną wersję tej wideolekcji znajdziesz na portalu.Ponad 600 bezpłatnych filmów edukacyjnych do nauki matematyki, chemii, fizyki i biologii, zgodnych z podstawą programową.. Ile zwierząt biega po podwórku.. Dla uczniów szkół podstawowych oraz liceum i technikum.. Poznasz szybki sposób mnożenia i dzielenia liczb dziesiętnych przez 10, 100 i 1000.. Dla uczniów szkół podstawowych oraz liceum i technikum.. Title: Dzielenie pisemne liczb dziesiętnych Author: Pi-stacja Matematyka Subject: Działania na liczbach dziesiętnych 2 Przećwiczę działania pamięciowe i pisemne na liczbach naturalnych.. Bez użycia kalkulatora wykonaj ćwiczenia 1, 2, 3 i 7.. Klasa 5 Matematyka.. Rozwiążę zadania utrwalające zdobytą wiedzę.. Przećwicz: mnożenie prostej liczby naturalnej przez 10, 100 lub 1000.. Klasa 5 Matematyka.. Najmniejszą liczbą naturalną jest 0..

Zamian ułamków dziesiętnych na liczby naturalne Przebij balon.

Na przykład, ile osób jest w pokoju.. Poziom: Szkoła Podstawowa IV-VI.. wg Ulad77.Matematyka (listopad 2020 r.) Temat 17.. Dowiesz się z niej dlaczego nasz system liczenia nazywamy dziesiątkowym i pozycyjnym.. Ostateczny wynik przedstaw w postaci ułamka nieskracalnego lub liczby mieszanej.Z tej wideolekcji dowiesz się: - jak podzielić sposobem pisemnym liczbę dziesiętną przez liczbę naturalną.Bardziej wypasioną wersję tej wideolekcji znajdzie.Mnożenie pisemne przez liczbę dwucyfrową; Dzielenie pisemne ; Dodawanie ułamków dziesiętnych; Odejmowanie ułamków dziesiętnych 2; Mnożenie liczb mieszanych; Dzielenie liczb mieszanych; Mnożenie i dzielenie liczb przez 10, 100 i 1000; Dodaj liczbę dziesiętną do mieszanej; Podzielność liczb przez 2, 3, 5 i 10 ; Zbuduj liczbę podzielnąLiczby całkowite to liczby naturalne i liczby do nich przeciwne.. Punkty podstawy: MAT-SP46-II.3.Ponad 600 bezpłatnych filmów edukacyjnych do nauki matematyki, chemii, fizyki i biologii, zgodnych z podstawą programową.. 12 i 60 setnych podzielić przez trzy.. Poziom: Szkoła Podstawowa IV-VI.. Dla uczniów szkół podstawowych oraz liceum i technikum.. Postaw przecinek w otrzymanym wyniku dokła dnie nad przecinkiem dzielnej.. 2, 3 .. dlatego mnożymy obie liczby przez 100.. 42 : 42 = 1 Liczba 0 nigdy nie może być dzielnikiem..

Otrzymamy dzielenie liczby naturalnej przez liczbę naturalną.

Dla uczniów szkół podstawowych oraz liceum i technikum.. Poziom: Szkoła Podstawowa IV-VI.. Ile kredek masz w piórniku.. Spójrz teraz na takie działanie.. Gdy w liczbie, którą dzielimy, mamy 0 części ułamkowych to możemy po prostu pominąć przecinek i to zero.. Dowiedz się: jak pomnożyć ułamek zwykły przez liczbę naturalną, jak uprościć mnożenie ułamka i liczby naturalnej, jaka jest zasada skracania .Ponad 600 bezpłatnych filmów edukacyjnych do nauki matematyki, chemii, fizyki i biologii, zgodnych z podstawą programową.. Dla uczniów szkół podstawowych oraz liceum i technikum.. Mnożenie ułamków dziesiętnych Połącz w pary.. OBEJRZYJ FILMY Zasoby 8 Materiały przygotowujące 0 Podstawa programowa Liczby naturalne 04:27Liczby naturalne - dziesiątkowy układ pozycyjny Opis: Ta playlista dotyczy dziesiątkowego systemu liczenia.. Mnożenie liczb naturalnych przez 10, 100, 1000.. Dowiedz się: w jaki sposób szybko i bez wysiłku wykonać mnożenie przez 10, 100 i 1000.Dowiesz się z niej jak podzielić lub pomnożyć liczbę dziesiętną przez liczbę naturalną.. Szkoła Podstawowa Specjalna w WarczuTemat 48. .. Przećwicz: określanie, które z podanych liczb są podzielne przez 5, a które nie są.. Title: Liczby całkowite - wprowadzenie Author: Pi-stacja Matematyka Subject: Liczby całkowite - wprowadzenie Keywords:Dzielnik to taka liczba naturalna, przez którą inna liczba dzieli się bez reszty.. dzielnik wynik bez resztyDzielenie pisemne liczb dziesiętnych przez liczby naturalne #7 [ Działania na liczbach dziesiętnych.. Dowiedz się: co to są liczby naturalne, do czego służą i ile ich jest.. Po filmie zapraszamy do ćwiczeń na MATMAG.pl Graj, zdobywaj punkty i porównuj swoje wyniki z innymi.2 := 2 *5 3 =2 3 *5 = 10 3 = 31 3 Aby podzielić liczbę naturalną przez ułamek zwykły, pomnóż tę liczbę przez mianownik i podziel przez licznik ułamka.. Zobacz, jak dzielić ułamki dziesiętne przez liczby naturalne.Klasa 5 Matematyka.. Dla uczniów szkół podstawowych oraz liceum i technikum.. Punkty podstawy: MAT-SP46-II.7 .Ponad 600 bezpłatnych filmów edukacyjnych do nauki matematyki, chemii, fizyki i biologii, zgodnych z podstawą programową.. Obejrzyj film na stronie Pistacja.tv..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt