Pory dnia po niemiecku test

Pobierz

(o 14,30 jem obiad)Dni tygodnia po niemiecku na tej stronie to chyba jeden z lepszych wpisów, które znalazłem dzienks Przydałby się jakiś lepszy lektor, ale w sumie to chyba jedyny jaki słyszałem, bo inne strony tego nie mają (chociaż słyszałem, że podobno macie tu coś zmieniać z tym lektorem).. - Chcę się z Tobą spotkać w środę.Zastosowanie: "pory dnia" Żeby uniknąć nieporozumień czy chodzi nam o 13:00 po południu, czy może o 1:00 w nocy zapamiętaj pory dnia: abends - wieczorem morgens - rano vormittags - przed południem nachmittags - po południu Na przykład: "Wir treffen uns um 11 Uhr abends.". rozpocznij naukę.. ", E. Wideńska, M. Wilkowska, wyd .W poniedziałek zaczynam kurs języka niemieckiego.. wczoraj - gestern dziś - heute jutro - morgen1) w poniedziałek 2) sobota 3) czwartek 4) piątek 5) w niedzielę 6) poniedziałek 7) wtorek 8) w czwartek 9) w sobotę 10) niedziela 11) we wtorek 12) w środęPory dnia i pory roku po niemiecku.. Wszystkie wyrażenia łączą się z konkretnymi dla nich przyimkiem jak przedstawiliśmy w tabeli poniżej.. miałam lekcje 'od do' .. Sleepy_girl • 4 lata temu • #niemiecki #test #zegary.. die Schulsachen einpacken - pakować przybory szkolne.. wróciłam i zjadłam obiad.. Niemiecki - Pory dnia - YouTube.. Pory dnia Połącz w pary.. Funkcja dostępna tylko dla użytkowników premium.. Pory dnia: am Morgen..

Opisz swój dzień po niemiecku.

Sprawdź, czy zdasz ten test o godzinach w języku niemieckim!. 0 34 fiszki mlgrztczech.. - We wtorek mam sprawdzian z matematyki.. o 'tej' odrabiałam lekcje.. Zegary - test z języka niemieckiego!. Poniższe zwroty .aufstehen - wstać.. Przygotowanie do egzaminu.. Przykładowe zdania zawierające dni tygodnia.. Funkcja dostępna tylko dla użytkowników premium.. czekając w kolejce.Jak się przywitać i pożegnać po niemiecku oraz inne zwroty grzecznościowe; Pory dnia po niemieckuPory dnia po niemiecku - YouTube.. W tym filmiku dowiesz się jak wymawiać pory dnia, takie jak: rano, po południu, wieczorem, które mogą być użyteczne w pracy oraz na co dzień.Pory dnia .Przykładowe zdania zawierające dni tygodnia po niemiecku.. Zapraszamy do zapoznania się z podstawowymi zwrotami, które pomogą Wam poradzić sobie z tym wypracowaniem.. Oprócz tego postaraliśmy się wzbogacić rozmówki o dodatkowe zwroty, które mogą się przydać w wyżej opisanych sytuacjach.. Pory dnia Połącz w pary.. Der Tagesablauf - mein AlltagPory dnia; Am Morgen: rano: Am Vormittag: przed południem: Am Mittag: w południe: Am Nachmittag: po południu: Am Abend: wieczorem: In der Nacht: w nocyW tym temacie znajdziecie: czas zegarowy i pory dnia, czynności wykonywane w ciągu dnia, "Mój dzień" - opis w czasie teraźniejszym Präsens i przeszłym Perfekt..

Rozpocznij quiz.Jak opisać swój dzień po niemiecku?

O której wstajesz?. - Poniedziałek jest pierwszym dniem tygodnia.. Jeśli szukasz ciekawego ćwiczenia na słuchanie (rozumienie ze słuchu) to mam dla ciebie ćiekawą propozycję.Ćwiczenie + dobra zabawa.. Sprawdź, czy zdasz ten test o godzinach w języku niemieckim!. Przynosimy ze sobą owoce.. In Posen steigt er um.Miesiące, dni tygodnia, pory dnia - język niemiecki.. PORY DNIA Podziel na kategorie.. Zawiera 21 pytań.. J. Niemiecki - Pory dnia.. przed południem.Czas zegarowy - język niemiecki - Ćwiczenia i testy interaktywne z języka niemieckiego.. Pory dnia Połącz w pary.. Wśród powyższych przykładów mamy czasownik rozdzielnie złożony, tj. aufstehen, odmieniamy go w następujący sposób: aufstehen - wstawać.Mitspielfilme - słuchaj i decyduj o losie Toma.. Trening gimnazjalny.. - We wtorki zawsze mam 2 godziny wf-u.W dzisiejszym odcinku rozmówek przedstawiamy zwroty w języku niemieckim przydatne podczas powitań oraz pożegnań w języku niemieckim.. Wiosna, lato, jesień, zima po niemiecku.Na dzisiejszej lekcji zapoznacie się ze zwrotami, które pomogą ustalić Wam porę dnia, dzień tygodnia czy miesiące po niemiecku.. ściągnij mp3.. Na jesieni kontynuujemy pracę.. Zaczynając od początku dnia.. niemiecki podróże Czasowniki z przyimkami Opis przyjaciela po niemiecku niemiecki, czasowniki nieregularne Falsch Frënn (LU-DE) Мой урок niemiec 26.10 2.opis dnia po niemiecku w 5-6 zdaniach..

chodzi o opis dnia po niemiecku w CZASIE TERAŹNIEJSZYM :33 o godzinie 'tej' wstałam.

Począwszy od codziennych rozmów, przez zakupy, a na lekcjach w szkole kończąc.. Znajdą się tutaj czasowniki zwrotne, czasowniki rozdzielnie złożone, jak i odmiana zaimka zwrotnego przez przypadki.. na spacerze z psem.. rano - der Morgen przed południem - vormittags w południe - mittags po południu - nachmittags wieczorem - abends w nocy - nachts o północy - um Mitternacht.. Chodzi o Mitspielfilme, czyli o filmiki, które dają ci możliwość decydowania o losie głównego bahatera, w tym przypadku Tom'a.Czynności w różne pory roku.. wg Patrycja15.. Dzięki temu dowiecie się między innymi jak kogoś przedstawić czy życzyć miłego urlopu po niemiecku.. Idealne dla słuchowców - zamień swoje słówka w audiokurs i ucz się: podczas jazdy autobusem czy samochodem.. - Poniedziałek jest najgorszym dniem tygodnia.. o 'tej' poszłam do szkoły.. Jeśli posługujemy się językiem niemieckim na co dzień to praktycznie każdego dnia używamy słówek z tego zakresu.1.Ich stehe um 7 Uhr auf.. Jakie słówka warto, abyś jeszcze znał?. Rano, wieczorem, w południe, po południu, o północy, w nocy, przedwczoraj, wczoraj, dziś, jutro i pojutrze po niemiecku..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt