Test świat po 2 wojnie światowej

Pobierz

Rozwiąż nasz quiz i sprawdź, jak dobrze znasz historię .Co wiesz o II wojnie światowej?. Dewastor96 5 lat temu.. Udostępnij.. W tabeli zaznacz litery, którymi oznaczono wybrane .Jakim krajom, po II wojnie światowej, ZSRR narzucił swój ustrój?. Po wojnie okazało się, że w rzeczywistości było ich.. 245 dziennie.. Oryginalne materiały pochodzą z książki Wczoraj i dziś dla klasy 8.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. 6% gier zakończono wynikiem 2 punktów.. Historia to jeden z najważniejszych przedmiotów w naszych szkołach, chociaż nie jest on obowiązkowy na maturze.. Zgadywanki Zdrapki Litery Przetrwania Opowiadania Losowy quiz.. d. wojna pozostawiła po sobie setki tysięcy inwalidów, sierot i bezdomnych.. Skomentuj.. ŚWIAT PO I WOJNIE .. Porównaj swoją wiedzę z resztą świata.. 18% gier zakończono .Test zawiera 20 pytań.. Wiek XX dla Klasa I. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Międzynarodowy test wiedzy w kategorii II wojna światowa.. ok. 45 ok. 35 ok. 20: Dlaczego społeczeństwo w państwach socjalistycznych nie .Dokładny i szczegółowy test, dzięki któremu sprawdzisz swoją wiedzę z tego okresu.. Dymitrow: "Charakter, rola i perspektywy demokracji ludowej" 1.. Uchwały Poczdamskie 1.. Ćwiczenia znajdujące się na stronie są na zasadzie wyboru poprawnej .Katalog-> Dla nauczyciela-> Historia-> Sprawdziany i testy..

Świat po II wojnie światowej.

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Najbardziej rozpowszechniła się nazwa "Zimnej Wojny".. Konflikty na Bliskim Wschodzie.. Rozpad systemu kolonialnego.. Skomentuj.. 21 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Test wiedzy o rzeczach związanych z dziadkiem!. Świat Tylko w Onecie .. Warto jednak wiedzieć, co działo się z naszym i z innymi krajami w czasach przeszłych.Lista artykułów w kategorii Świat po II wojnie światowej; Tytuł; 1.. Szukasz Świat po II Wojnie Światowej Sprawdzian?. Statystyki zestawu: Ocena: 10 Zagłosowało: 1 Moje statystyki: nie jesteś zalogowany Zestaw ostatnio rozwiązywany przez: Anton Krawietz (wynik: 100 %) maciek .. Test Europa po Napoleonie Test Początki cywilizacji Test Pradzieje człowieka Test Sumerowie w Mezopotamii Test Państwo podziemneTesty Testy na czas Głosowania Co wolisz?. 2.Rozdział V Polska i świat po II wojnie światowej str. 219 - 268 Polska i świat po II wojnie światowej TEST STRESZCZENIE TEST Nowy podział świata STRESZCZENIE Nowy podział świata str. 220 - 227Test B Polska i świat po II wojnie światowej Test podsumowujący rozdział V 1.. I dział - wymagania zgodne z Nową Podstawą Programową (NPP) Temat 1.. Postęp: 0/320: .. 2% gier zakończono wynikiem 1 punktów.. Opis: Pobierz sprawdzian z działu 3 "Polska i świat po II wojnie światowej" grupa 1 i 2 dla klasy 8, .PDF, Materiały dostępne w formacie PDF, gotowe do wydrukowania..

Świat po II wojnie światowej."

answer choices .. Udostępnij.. b. rejony objęte działaniami wojennymi uległy zniszczeniom.. Sprawdzian 2 Wojna Światowa polecany jest uczniom 8 klasy szkoły podstawowej.Rozwiąż quiz i sprawdź swoją wiedzę na temat II Wojny Światowej!. .Rocznica wybuchu II wojny światowej to świetna okazja, żeby sprawdzić swoją wiedzę o największym globalnym konflikcie w historii.. Czytaj uważnie tekst i zadania. ". Rozkład materiału - rozdział I. Polsce, Czechosłowacji, Rumunii, Bułgarii i Węgrom Polsce, Czechom, Rumunii i Bułgarii Polsce, Rumunii, Finlandii i Jugosławii: Na ile % oszacowano łączne straty majątku narodowego Polski?. Temat 3.. Zapoznaj się z tekstem, a następnie wykonaj polecenia.. Blok wschodni w latach 60-ych i 70-ychŚwiat po ii wojnie Światowej -powtÓrzenie Pod obrazkami kryją się linki do gier i zadań na powtórzenie działu "świat po II wojnie światowej" Wszelkie uwagi i informacje o błędach prosimy kierować na adres: oficjalnym zakończeniu II Wojny Światowej nastała kolejna, w zasadzie to nieoficjalna wojna, nazywana wojną dziwną, cichą.. Jak dobrze pamiętasz wystrój kultowego mieszkan .3.. "Polacy podczas II wojny światowej" Opis: Pobierz sprawdzian, lub odpowiedzi do testu "Polacy podczas II wojny światowej" grupa testu A i B dla klasy 8, .PDF, Sprawdzian dostępny jest w formacie PDF, gotowy do wydrukowania..

Daleki Wschod po II wojnie światowej.

W zadaniach od 1. do 4. znajdują się cztery .Sprawdzian "Świat po II wojnie światowej" - test sprawdzający - rozdział 3.. Temat 4. .. Historia: Świat po II wojnie światowej (meme) Nightmare 3 lata temu.. Jej teatr działań wojennych objął prawie całą Europę, wschodnią i południowo-wschodnią Azję, północną Afrykę, część Bliskiego Wschodu i wszystkie oceany.Niektóre epizody wojny rozgrywały się nawet w Arktyce i Ameryce .Zobacz 2 odpowiedzi na pytanie: Sprawdzian HISTORIA klasa 8 rozdział 3 Nowa Era "świat po 2. wojnie światowej"Seria: Wczoraj i dziś - sprawdzian.. Temat 5.. Marcin Najduch; I i II wojna światowa - praca klasowa z historii kl. VI, grupa I Lidia Anna Karpińska; Sprawdzian wiadomości - dział kultura Anna Jasińska "Druga wojna ?wiatowa" grupa A, B - sprawdzian wiedzy i umiejętno?ci Andrzej Saferna "Dwudziestolecie Międzywojenne" grupa A, B - sprawdzian wiedzy i umiejętno?ci Andrzej .Świat po II wojnie światowej DRAFT.. Temat 2.. Dział: 2. .. Tylko prawdziwa psiara zda ten test!. Kwasy.doc.I wojna światowa (przed II wojną światową nazywana "Wielką Wojną") - wojna światowa, trwająca od 28 lipca 1914 do 11 listopada 1918 pomiędzy ententą (Trójporozumieniem), tj. Wielką Brytanią, Francją, Rosją, Serbią, Japonią, Włochami (od 1915) i Stanami Zjednoczonymi (od 1917) a państwami centralnymi (Trójprzymierzem), tj. Austro-Węgrami i Niemcami, wspieranymi przez .Świat na drodze ku II wojnie światowej klasa 7 lekcja historiiII wojna światowa - największa wojna światowa w historii, trwająca od 1 września 1939 roku do 2 września 1945 roku (w Europie do 8/9 maja 1945 roku)..

Skutki II wojny światowej.

Historia test II wojna do oceny- z ODP.. Materiał zawiera 28 ćwiczeń, w tym 28 interaktywnych,odpowiedzi na pytania, rozstrzygnięcie prawda fałsz, uzupełnienie tekstu oraz 4 polecenia dla ucznia.. c. koszty prowadzenia działań bojowych pochłonęły ogromne sumy pieniędzy.. Deklaracja narady partii komunistycznych z 1947 r. (fragment) 1.. Tagi: pdf, chomikuj, sprawdzian, odpowiedzi do testu, grupa a, grupa b, download,II Wojna Światowa , sprawdzianMateriał składa się z sekcji: "Polska i świat w okresie II wojny światowej", "Polska i świat w okresie II wojny światowej", "Historia alternatywna".. Zmiana układu sił na świecie, konflikt supermocarstw W powojennym świecie nastąpiła zmiana, jeżeli chodzi o państwa najbardziej liczące się.Polska i świat po II wojnie światowej.. a. podczas wojny życie straciło ponad 50 mln ludzi.. Referat wygłoszony przez Żdanowa wygłoszony w Szklarskiej Porębie 1.. .Świat po II wojnie światowej Test podsumowujący rozdział III Zapoznaj się z wykresem, a następnie dokończ zdanie.. Spośród podanych wydarzeń wybierz wydarzenie chronologicznie pierwsze i wydarzenie chronologicznie ostatnie.. historia test II wojna- z ODP(1).doc.. Sprawdzian zawiera grupy A, B wraz z kartą odpowiedzi.Świat po 2 Wojnie Światowej Sprawdzian Klasa 8 Test PDF.. Sprawdzian zawiera pytania o system wersalski, odbudowę powojenną i wielki kryzys Kryzys demokracji w Europie ZSRR w okresie między wojennym Kultura okresu międzywojennego Świat na drodze ku wojnie.DZIAŁ I.. 5.Test Polska i świat po II wojnie światowej, Rozdział V podręcznika Poznać przeszłość.. 16% gier zakończono wynikiem 4 punktów.. 9 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Świat po II wojnie światowej..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt