Sposób na muszki ziemiórki

Pobierz

Z jaj wylęgają się larwy, które mogą podgryza.Zamiast lepów możesz wykorzystać domowe pułapki na ziemiórki.. ), a kiedy muszka dotknie lepu nie będzie już w stanie odlecieć.Najlepszą metodą na zwalczanie czarnych muszek w kwiatach jest zastosowanie preparatów chemicznych.. Można wykorzystać tu popularne lepy na muchy albo zrobić pułapkę samodzielnie.. Wyjmujemy ziemniaka, usuwamy larwy z ziemi i z ziemniaka.. Niektóre bez problemu zniosą lekkie przesuszenie, dla.. Zalewanie naparem z czosnku - tania i szybka metoda, żeby zlikwidować populację muszek w kwiatach doniczkowych.. Najlepsze opryskiwacze - sprawdźTaka ilość mi w zupełności wystarczyła, choć nie umieszczałam lepa w każdym kwiatku, a tylko w tych, przy których kręciło się najwięcej muszek.. Oto kilka domowych sposobów zwalczania muszek w kwiatach: Przesuszenie ziemi - dużo zależy od rośliny, jaką chcemy ratować.. Na ogół muszki w doniczce odkrywamy nagle, w czasie podlewania roślin.Żeby pozbyć się muszek, można przygotować miseczkę z wodą, do której dodajemy trochę octu i płynu do mycia naczyń.. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także ten artykuł na temat najbardziej uciążliwych owadach domowych.. Po tej długiej uczcie znieruchomieją i zmienią się w poczwarkę, z której po kilku (3-4) dniach wyjdzie dorosła, znana już nam muszka - ziemiórka i wszystko zacznie się od nowa..

Żółty lep na czarne muszki w doniczce.

Ziemiórki się do nich przyklejają, co uniemożliwia im latanie i składanie kolejnych jaj.. Ocet zwabi zapachem, kurkuma kolorem, a płyn do naczyń uniemożliwi ucieczkę.. Co wtedy zrobić ?. W roztworze dorosłe osobniki będą się topić.Ziemiórki są to bardzo uciążliwe szkodniki, które potrafią zniszczyć nawet dorosłą roślinę, jeśli bardzo się rozplenią.. Bardzo dobrze sprawdzi się mikstura z octu jabłkowego, kilku kropel płynu do naczyń i kurkumy.. Są to niewielkie arkusze papieru lub plastiku pokryte obustronnie nietoksycznym lepem.. Następnie dodaj płynu do mycia naczyń i łyżeczkę kurkumy.. Mogą być to żółte tablice lepowe na szkodniki, kupione w sklepie ogrodniczym bądź kwiaciarni, albo też pułapka samodzielnie skonstruowana.. Warto także roślinę przesadzić do nowej, dobrze przepuszczalnej ziemi.Przez 1-2 tygodnie będą one żerować w podłożu, jedząc to, na co się natkną.. Udało mi się je wytępić, choć chyba trochę za późno.. Mikstura, najlepiej w żółtym pojemniku, zwabi owady, które się w niej utopią.. Po ok 24 godzinach spodzie ziemniaka jak i wokół niego powinny pojawić się larwy ziemiórek.. Na początek możemy oczywiście zakupić żółte lepy.woda; ocet winny lub jabłkowy; kurkuma; płyn do naczyń.. Ziemię zaatakowaną ziemiórkami podlewamy co 2 tygodnie preparatami owadobójczymi, np. Deltam..

Żółty kolor przyciąga dorosłe ziemiórki.

Populacja ziemiórek po kilku dniach znacząco zmniejszyła się, a po ponowieniu zabiegu zostało po nich tylko wspomnienie.Mój sposób dotyczy walki z ziemiórkiami .. Wstrząsać i pryskać na ziemie.Kwiatą nic się nie dzieje, a ziemiórki po tygodniu nie ma.Ale będę pryskać jeszcze 2 tygodnie co drugi dzień.Żółty lep i czosnek na ziemiórki, czyli naturalny sposób na czarne muszki na kwiatach.. Wystarczy do 2/3 szklanki wody dodać łyżeczkę octu jabłkowego, odrobinę kurkumy (ziemiórki lubią żółty kolor), a także łyżeczkę płynu do mycia naczyń.. I mowa tutaj o tych chemicznych preparatach, których substancje aktywne mają precyzyjne i mocne działanie.wszystko już przetestowałam, najlepiej było podlewać od spodu , ale i to było za mało na te wstrętne muszki.Pomogło woda+nafta-1 litr wody 50-100 ml.. Nie są to metody wyssane z palca lecz wynikaja z mojego doswiadczenia.. Ziemiórki mogą żerować na korzeniach i szyjce korzeniowej, a mączliki szklarniowe wysysają z liści sok.. I to jest bardzo sposób, ale pamiętać trzeba, że nie jest to szybka metoda na rozprawienie .Pierwszy etap to stworzenie pułapek na ziemiórki..

Dorosłe osobniki to malutkie, czarne muszki.

W profilaktyce przydaje się również olejek Neem, o którym pisaliśmy w tym wpisie.Sprawdzone sposoby na ziemiórki Po zauważeniu larw owadów trzeba na kilka dni zaniechać podlewania , by przesuszyć podłoże (zatrzyma to dalsze rozmnażanie szkodników).. Pomocne może być także solidne płukanie pod bieżącą wodą.To skuteczny sposób na pozbycie się dorosłych, latających osobników.. Warto o tym pamiętać przy wykonywaniu pułapki na owady.. Całkiem skuteczną pułapkę na szkodniki można przygotować z octu!. Podlewaj roślinę mieszanką czosnkową lub wodą utlenioną w połączeniu z odstaną z kranu (1:4).Skutecznym sposobem na ziemiórki są samodzielnie przygotowane pułapki i preparaty: żółta miseczka wypełniona płynem - żółty kolor przyciąga owady, więc musimy przygotować żółtą miseczkę, którą wypełnimy.. podlewanie roślin roztworem czosnkowym - naturalny preparat na ziemiórki otrzymujemy z .Aby skutecznie zwalczyć ziemiórki sposobami naturalnymi, trzeba połączyć kilka metod.. Żółte tablice lepowe przyciągają ziemiórki, jak mało która pułapka.Miseczka z wodą, octem i kilkoma kroplami płynu do mycia naczyń - wabik, który przyciąga muszki octowym zapachem.. Zgodnie z zaleceniem powtykałem do doniczek rozkrojone wzdłużząbki czosnku..

Mój sposób był taki: Na ziemi w doniczce położyłam kilka połówek ząbków czosnku.

Środek ten rozcieńcza się w ilości 7,5 ml na 10 litrów wody.. Składają one jaja w ziemi, w doniczkach, a z jaj wykluwają się larwy, które żywią się korzonkami roślin.. Zwalczanie ziemiórek.Spróbuj też, wykonać mieszankę łyżeczki octu winnego i połowy szklanki wody.. Co jednak z larwami?. Niemalże każdej zimy mam w domu fruwające muszki (czarne muszki) i postepuje tak jak napisałam .Zamiast specjalisytycznych tablic lepowych {tez zółtych }, wieszam zwykły lep na muchy.Na szczęście na ziemiórki istnieje bardzo prosty sposób: żółte tablice lepowe.. Sposób przygotowania mikstury: Wodę nalewamy do około 2/3 wysokości naczynia, do tego 1 łyżeczka octu winnego lub jabłkowego (ściąga swoim zapachem dorosłe osobniki) i trochę płynu do naczyń (uniemożliwia ucieczkę ziemiórek z pułapki, ponieważ skleja ich skrzydła).Ziemiórki przypominają muszki owocówki i właściwie w niemal podobny sposób można je zwalczać.. Pułapka .Do przesadzania warto wybrać przepuszczalną mieszankę, która zapobiegnie zastoinom wody.. Wkrótce na powierzchni powinno się zaroić od drobnych owadów.. Wymiana podłoża z czyszczeniem i kąpielą korzeni - usunięcie starego podłoża z dokładnym oczyszczeniem korzeni.Z dziesiątek przeróżnych domowych sposobów wybrałem taki, który wydał mi się prosty, tani i raczej bezpieczny.. Do szklanki wlewamy niewielką ilość płynu, dosypujemy solidną łyżeczkę kurkumy, a następnie zakrywamy ją folią spożywczą.Pułapka wabi dorosłe ziemiórki octowym zapachem, natomiast płyn do naczyń znacznie zmniejsza napięcie powierzchniowe wody, więc zwabiona w ten sposób muszka topi się w niej.. Taką pułapkę można zakupić w sklepie ogrodniczym lub przygotować ją samodzielnie, np. sporządzając roztwór wody (niecała szklanka), octu jabłkowego (1 łyżka) i płynu do naczyń (1 łyżka), umieszczając je najlepiej w żółtym pojemniczku bądź kubku — żółty kolor przyciąga muchówki.Najprawdopodobniej ziemiórki wykończyły mojego wiąza chińskiego.. Pod czosnkiem 2 dni później były wyschnięte martwe larwy.Małe, czarne muszki latające zimą wokół roślin domowych, doniczkowych, to ziemiórka, która składa jaja w ziemi.. Po wcześniejszym przesuszeniu podłoża należy wyjąć roślinę z pojemnika i dokładnie usunąć starą ziemię z systemu korzeniowego.. Żółty kolor zawsze przywabia owady (zauważ, że najwięcej kwiatów kwitnie na żółto!. Z muszkami w doniczce możesz wygrać domowym sposobem lub za pomocą środków chemicznych.. Najpierw te białe larwy, potem mnóstwo muszek.. Aby zrobić pułapkęNie da się ukryć, że najszybszym i najbardziej skutecznym sposobem do zwalczenia ziemiórek buszujących w roślinach doniczkowych jest zastosowanie popularnych środków ochrony roślin.. Płyn do naczyń zmniejsza napięcie powierzchniowe wody i zwabiona muszka topi się w wodnej pułapce.. Podobne działanie uzyskasz, używając żółtego piwa i cukru.Mój domowy sposób na ziemiórkę jest dość prosty, polega na ułożeniu w doniczce storczyka, umytego i przekrojonego na pół ziemniaka..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt